Jak zbudowany jest kabel światłowodowy?

Patchcord światłowodowy (patchcord optyczny) to kabel optyczny zakończony z obu stron złączami optycznymi. Patchcordy światłowodowe połączeniowe ze złączami ST, FC, SC, LC, E2000 i MT-RJ służą do przełączania aktywnego sprzętu sieciowego, zwrotnic i zwrotnic międzysieciowych w światłowodowych liniach komunikacyjnych. Patchcord światłowodowy można podzielić według rodzaju włókna – jednomodowego i wielodomowego co daje nam patchcordy światłowodowe extra link lub patchcord światłowodowy wielomodowy.

Wykonanie i budowa kabla

Patchcord światłowodowy jest wykonany zgodnie ze specyfikacjami technicznymi z komponentów wysokiej jakości. Miejsce produkcji optycznych kabli połączeniowych znajduje się w pomieszczeniach o wysokiej czystości i jest wyposażone w nowoczesny importowany sprzęt do polerowania złączy i testowania kabli połączeniowych. Każdy patchcord światłowodowy przechodzi wieloetapową kontrolę jakości we wszystkich operacjach technologicznych i jest poddawany rygorystycznym testom przez dział kontroli technicznej. Wszystkie produkowane kable krosowe są dostarczane z indywidualnym paszportem zawierającym główne cechy i wyniki pomiarów.

Patchcordy Światłowodowe – długość oraz instalacja

Istnieje zestaw standardowych długości (w metrach): 1 m, 2 m, 3 m, 5 m. Ale producenci mogą wyprodukować dla ciebie optyczny patchcord o dowolnej długości, od 20 cm do 2  km. Wyprodukuje też patchcord optyczny na dowolnym włóknie. Wcześniej patchcord optyczny z włóknem OM3 musiał być zamawiany za granicą i czekał miesiące, dziś producenci są w stanie produkować patchcord optyczny z włóknem OM3 w ciągu kilku dni.