Różne rodzaje kabli światłowodowych

Podstawowa definicja kabli krosowych oznacza kabel elektroniczny, który łączy urządzenia elektroniczne. Umożliwia przesyłanie danych między nimi. Na rynku dostępne są różne rodzaje kabli krosowych a jednym z nich są patchcordy światłowodowe. Inne typy obejmują mikrofon, słuchawki, RCA i Ethernet.

Czym jest patchcord światłowodowy?

Patchcord światłowodowy często zwany zworką optyczną, to kabel światłowodowy zakończony złączami światłowodowymi (LC, SC, MTRJ, ST i więcej) na każdym z ich końców. Złącza te pozwalają, aby przewód pozostawał podłączony do przełącznika optycznego lub innych urządzeń komputerowych. Te przewody są idealne do użytku w pomieszczeniach w serwerowniach, centrach danych, obrazowaniu medycznym, inżynierii mechanicznej, zastosowaniach LAN, sieciach telewizji kablowej, liniach telefonicznych i innych. Jeśli chcesz kupić patchcord światłowodowy dla swojego systemu, najpierw powinieneś być świadomy jej rodzajów i funkcjonalności. A następnie wybierz zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Jakie kable mamy do dyspozycji?

Na rynku znajdziemy patchcordy światłowodowe extralink, a także patchcord światłowodowy wielomodowy. Opancerzony przewód światłowodowy jest mocniejszy niż standardowy przewód światłowodowy zawierający wszystkie jego cechy. Patchcord z opancerzonego włókna jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest tak elastyczny, jak standardowy kabel światłowodowy.

Włókna nieczułe na zginanie Fibre Patch Cord – są odporne na uszkodzenia związane ze zginaniem. Zawiera mały promień gięcia kabla i zapobiega dodatkowym uszkodzeniom przy zginaniu dzięki nowatorskiej konstrukcji rdzenia, a także z powodu niskiej czułości na zginanie. Obsługuje centra danych, aplikacje FTTH i kable o dużej gęstości, które muszą być owinięte i dostosowane w ciasnych rogach.